Zapytaj
eksperta
Zapytaj
eksperta

Faktoring w branży produkcyjnej

Korzystanie z faktoringu pomoże Ci uniknąć przestojów w produkcji i utrzymać płynność finansową.

W branży produkcyjnej średni czas od momentu zakupu surowca do sprzedaży produktu z niego wykonanego to około trzy miesiące. Jednocześnie producenci udzielają swoim odbiorcom kredytu kupieckiego i muszą czekać na zapłatę miesiąc lub dłużej. 

Z tych powodów firmy produkcyjne chętnie korzystają zarówno z faktoringu odwrotnego, dzięki któremu mają sfinansowane zakupy surowców, jak i z faktoringu w klasycznej postaci, otrzymując szybką zapłatę za sprzedane produkty. Korzystanie z tych form finansowania pomaga wytwórcom uniknąć przestojów w produkcji i utrzymać płynność finansową.

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu?

Środki finansowe otrzymujesz natychmiast po wystawieniu faktury za sprzedane produkty

Pracujemy zarówno na cesjach generalnych, jak i przyjmujemy do finansowania pojedyncze faktury

Żadnego abonamentu. Prowizja wyłącznie za liczbę dni finansowania

Rodzaje faktoringu, z których możesz skorzystać:

FAKTORING JAWNY
Koniec z czekaniem na przelewy od kontrahentów.
Do 90% wartości faktury wypłacimy Ci w 24 h
DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
Faktoring cichy
Finansowanie faktur bez cesji 
i informowania kontrahenta. Do 75% wartości faktury wypłacimy Ci w 24 h
DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
Faktoring odwrotny
Spłacimy Twoje zobowiązania w 24 h i otrzymasz prolongatę terminu płatności do 90 dni

DOWIEDŹ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek

Potrzebujesz rady? Skontaktuj się z naszymi ekspertami!

ZAPYTAJ EKSPERTA
Zobacz przykład zastosowania faktoringu odwrotnego w firmie produkującej meble

Do INDOS SA zgłosił się z wnioskiem o finansowanie na bieżącą działalność wrocławski producent mebli do wyposażenia sklepów. Jego klientami są duże sieci handlowe m.in. sklepy sprzedające odzież dziecięcą oraz księgarnie.
Przeanalizowaliśmy potrzeby finansowe klienta. Potrzebował on środków finansowych cyklicznie, a nie jednorazowo. Ze względu na udzielany odbiorcom 60-dniowy kredyt kupiecki, korzystne dla tego przedsiębiorstwa byłoby skorzystanie z faktoringu klasycznego. Ponieważ w umowach klienta zawarte były zakazy cesji nie zdecydował się on na ten rodzaj usługi.
Dalsza analiza przepływów finansowych wykazała, że klient nie potrzebuje środków na wypłaty dla pracowników czy zapłatę podatków, ale na spłatę swoich zobowiązań wobec dostawców. Jego kontrahenci, od których kupował m.in. płyty wiórowe i elementy montażowe do mebli, wymagali wpłaty zaliczek lub wystawiali faktury z krótkimi terminami płatności.

INDOS SA zaproponował skorzystanie z faktoringu odwrotnego. Klientowi przyznany został limit finansowania w wysokości 150 000 zł.
Lista zaakceptowanych do faktoringu dostawców objęła 12 podmiotów. Zabezpieczeniem transakcji był wpis na hipotekę na nieruchomości (siedziba klienta). INDOS SA dokonuje płatności za przedstawione przez klienta faktury w dniu ich przesłania. Natomiast klient reguluje zobowiązania w terminie 70 dni, a dodatkowo może skorzystać z okresu karencji, który wynosi 14 dni. Obieg dokumentów dokonywany jest droga elektroniczną. Prowizja wyniosła 0,0667 dziennie, a prowizja przygotowawcza to 2 % od wysokości przyznanego limitu finansowania.
Cały proces weryfikacji i negocjowania warunków umowy trwał 14 dni, a następnego dnia zostały wypłacone środki finansowe.

Kwota wynagrodzenia INDOS za sfinansowanie faktury o wartości 100 000 zł i oczekiwanie na płatność 70 dni
70 dni x 0,0667% x 100000 zł = 4669 zł + VAT (23%)

Masz pytania? Chętnie pomożemy

Nasi eksperci bezpłatnie i bez zobowiązań znajdą rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Skontaktujemy się z Tobą do 24h

  Adres e-mail

  Treść zapytania (opcjonalnie)

  Chcesz abyśmy do Ciebie zadzwonili?

   Telefon

   INDOS SA ul. Kościuszki 63, 41-503 Chorzów
   NIP: 627-23-51-283 | REGON: 276591100
   Wpis do KRS: 0000343763 Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach | Kapitał zakładowy: 7.126.560,00 zł wpłacony w całości
   question-circlecheckmark-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram