Zapytaj
eksperta
Zapytaj
eksperta

Wspieramy rozwój Twojego biznesu

Mamy 30 lat doświadczenia
w przywracaniu firmom płynności finansowej

Nasza spółka powstała w 1991 roku. Jesteśmy pozabankową instytucją specjalizującą się w finansowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Jako jedna z niewielu firm w Polsce łączymy w swojej ofercie zarówno produkty z obszaru finansowania, jak i zarządzania wierzytelnościami. 

Dzięki szerokiemu zakresowi usług każdego Klienta możemy obsłużyć w sposób kompleksowy i zaproponować mu spersonalizowane rozwiązanie.

Nasze liczby z ostatnich 10 lat

1,7

mld zł
wypłaconych kontrahentom

145

mln zł
odzyskanych od dłużników

48

tysięcy
sfinansowanych faktur

10

tysięcy
spraw przyjętych do windykacji

Komfortowa współpraca i obsługa online

Nasi klienci to głównie mali i średni przedsiębiorcy, którzy nie chcą tracić czasu na załatwianie skomplikowanych formalności związanych z finansowaniem swojej działalności. Dlatego nasi Doradcy odciążają ich w tym zakresie np. pomagają w uzyskiwaniu zgód na cesje od płatników faktoringowych, gromadzą i wypełniają dokumenty potrzebne do uzyskania gwarancji BGK itp.
Zapewniamy także obsługę online. Dzięki internetowej Strefie Klienta przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie, Klient otrzymuje pełną informację dotyczącą powierzonych nam spraw oraz może przesyłać nowe zlecenia.
Zaufało nam już blisko 5 000 przedsiębiorców
  • Korzystamy z faktoringu odwrotnego w INDOS SA. Mimo, że do finansowania oddajemy dużą ilość faktur opiewających na małe kwoty to bieżąca współpraca z INDOS przebiega sprawnie. Faktor odciąża nas w zakresie przygotowania dokumentów koniecznych do uruchomienia finansowania.
    Prezes Zarządu sieci aptek

Fachowe doradztwo

Nasz zespół składa się z ekspertów finansowych posiadających wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami biznesowymi. Każdy klient obsługiwany jest przez dedykowanego Doradcę, który zna historię wszystkich jego zleceń i specyfikę prowadzonej działalności gospodarczej. 

Głównym zadaniem Doradcy Klienta jest taki dobór rozwiązań finansowych, które najlepiej pomogą klientowi w prowadzeniu i rozwoju jego biznesu. W wielu przypadkach projektujemy indywidualnie dopasowane, „szyte na miarę” usługi finansowe.

Zarząd INDOS SA

Ireneusz Glensczyk
Prezes Zarządu
Katarzyna Sokoła
Wiceprezes Zarządu
„W ciągu 30-letniej działalności nie tylko pomogliśmy w rozwoju i utrzymaniu płynności finansowej wielu przedsiębiorstwom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować, ale likwidując zatory płatnicze, znacząco wpłynęliśmy na obecny kształt rynku wierzytelności w Polsce.”

INDOS SA na rynku kapitałowym 

Bezpieczeństwo współpracy z nami zapewnia nasz wysoki kapitał zakładowy ponad 7 mln zł oraz aktywa obrotowe w wysokości 70 mln zł. O naszym potencjale finansowym świadczy również aktywność na rynku kapitałowym.
Obligacje

W 2012 r obligacje korporacyjne INDOS SA zadebiutowały na rynku CATALYST. Do tej pory w ofercie publicznej i niepublicznej wyemitowaliśmy 20 serii obligacji, których wartość wyniosła prawie 100 mln zł. 16 z tych serii zostało już terminowo wykupionych. 

Obligacje - INDOS SA >>
Akcje

Od 2016 roku akcje naszej spółki są notowane na alternatywnym rynku akcji GPW – NewConnect. Nasze wyniki finansowe są regularnie publikowane i znajdują się pod kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Gwarantuje to przejrzystość naszej sprawozdawczości finansowej.

Raporty bieżące - Relacje inwestorskie - INDOS SA >>
INDOS SA ul. Kościuszki 63, 41-503 Chorzów
NIP: 627-23-51-283 | REGON: 276591100
Wpis do KRS: 0000343763 Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach | Kapitał zakładowy: 7.126.560,00 zł wpłacony w całości
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram