Zapytaj
eksperta
Zapytaj
eksperta

Skuteczna windykacja, czyli czego można oczekiwać podejmując współpracę z firmą windykacyjną?

Przedsiębiorcy, którzy mają problem z niezapłaconą fakturą zastanawiają się czy próbować odzyskać należność samodzielnie czy zlecić windykację profesjonalnej firmie windykacyjnej. Dylemat ten w wielu przypadkach wynika z niepewności co do tego, na czego można oczekiwać od firmy windykacyjnej.  W artykule opisujemy, jak wygląda skuteczna windykacja.

Bezpłatna weryfikacja dłużnika i brak opłaty wstępnej

Dług da się odzyskać, jeśli dłużnik posiada środki, z których może go spłacić. Dlatego współpraca z naszą firmą rozpoczyna się od przeprowadzenia bezpłatnego badania jego kondycji finansowej. Ustalamy między innymi aktualną sytuację prawną dłużnika, składniki jego majątku i źródła przychodów. W ten sposób oceniamy szanse na wyegzekwowanie należności. Od nich zależy decyzja o przyjęciu lub rezygnacji ze zlecenia windykacji. Wyniki takiej analizy pozwalają nam również ocenić nakład pracy i koszty, jakie trzeba ponieść, aby odzyskać dług. W ten sposób ustalamy wysokości naszego wynagrodzenia, którym jest prowizja pobierana od odzyskanych od dłużnika kwot.  Nie pobieramy żadnych opłat stałych, wstępnych, ani abonamentowych.

Dowiedz się więcej  na czym polega windykacja >>

Aktywna windykacja, a nie tylko wysłanie e-maili

Skuteczne poinformowanie dłużnika o tym, że spłaty należności powinien dokonać do firmy windykacyjnej jest bardzo ważne. Już samo pojawienie się trzeciego podmiotu – firmy windykacyjnej – w stosunkach między kontrahentami skutecznie motywuje dłużnika do uregulowania zobowiązania. Staramy się jak największa liczbę spraw zamykać na etapie polubownym. Jest to najkorzystniejsze dla naszego klienta, ponieważ minimalizuje koszty windykacji i skraca czas odzyskania środków. Aby to osiągnąć sama korespondencja z dłużnikiem jest niewystarczająca, dlatego nasi windykatorzy prowadzą z nimi osobiste negocjacje.  Dłużnikowi przedstawiane są indywidualnie dobrane rozwiązania, m.in. zawarcie ugody z rozłożeniem długu na raty. Jeśli jednak zapewnienia dłużnika na temat spłaty zobowiązania okazują się tylko celową grą na czas, niezwłocznie wszczynamy postępowanie sądowe. Naszych klientów na tym etapie reprezentują prawnicy specjalizujący się w windykacji wierzytelności z obrotu gospodarczego. Jesteśmy aktywni również na etapie egzekucji komorniczej. Nasi windykatorzy sprawują kontrolę nad przebiegiem procesu egzekucji, począwszy od ustalenia najkorzystniejszego terminu czynności komorniczych, po osobiste w nich uczestnictwo.

Brak obietnic bez pokrycia

Naszych klientów rzetelnie informujemy o przebiegu działań windykacyjnych i nie obiecujemy, tego czego nie możemy zrealizować. Jeśli działania polubowne nie przyniosą efektów w postaci spłaty zobowiązania to skierowanie sprawy do sądu i komornika  rekomendujemy tylko wtedy, gdy mamy potwierdzoną wiedzę, że dłużnik posiada majątek i/lub czerpie dochody, które mogą być źródłem spłaty. Uzyskany na drodze postępowania sądowego wyrok lub nakaz zapłaty powinny być podstawą postępowania zabezpieczającego. Zabezpieczenie sądzonej wierzytelności uniemożliwia dłużnikowi ukrycie lub sprzedaż majątku, z którego można zaspokoić windykowane wierzytelności. Zamiast składać standardowe wnioski o wszczęcie egzekucji lepiej wskazać we wniosku konkretne składniki majątku dłużnika. Jeśli nie jesteśmy w ten sposób przygotowani do rozprawy sądowej i egzekucji komorniczej to ich wszczynanie może nie tylko nie przynieść efektu w postaci spłaty zobowiązania przez dłużnika, ale także narażać pierwotnego wierzyciela na dodatkowe, niemożliwe do odzyskania koszty.

Twój kontrahent nie uregulował zobowiązania?

Po 70 dniach oczekiwania na płatność prawdopodobieństwo odzyskania długu spada do 50%, dlatego nie warto zwlekać z oddaniem sprawy do windykacji!  W INDOS SA 82% należności odzyskiwanych jest  na etapie polubownym, czyli bez konieczności kierowania sprawy do sądu.  Dzięki temu nasi Klienci szybciej odzyskują należne im pieniądze.

Zlecam windykację >>

Przeczytaj również

Czas czytania: 2 minuty
16 kwietnia, 2020
specjalista ds. marketingu, email: [email protected]
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
Otrzymuj powiadomienia o najświeższych artykułach

Zobacz naszą ofertę

FAKTORING JAWNY
Koniec z czekaniem na przelewy od kontrahentów.
Do 90% wartości faktury wypłacimy Ci w 24 h
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
Faktoring cichy
Finansowanie faktur bez cesji 
i informowania kontrahenta. Do 75% wartości faktury wypłacimy Ci w 24 h
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
Faktoring odwrotny
Spłacimy Twoje zobowiązania w 24 h i otrzymasz prolongatę terminu płatności do 90 dni

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
PożyczkI
Finansowanie dla firm na dowolny cel do 3 mln zł. Rozpatrzenie wniosku nawet w ciągu 1 dnia
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
INDOS SA ul. Kościuszki 63, 41-503 Chorzów
NIP: 627-23-51-283 | REGON: 276591100
Wpis do KRS: 0000343763 Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach | Kapitał zakładowy: 7.126.560,00 zł wpłacony w całości
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram