Zapytaj
eksperta
Zapytaj
eksperta

Finansowanie firmy - poznaj Ramową Umowę Finansowania

Na rynku usług finansowych do wyboru jest tak wiele produktów, że wśród ofert łatwo się pogubić. Na szybko zmieniającym się rynku trudno również zdecydować, które źródło finansowania będzie najkorzystniejsze dla naszej firmy w długim okresie. A gdyby nie trzeba było dokonywać wyboru?

Czym jest Ramowa Umowa Finansowania?

Ciekawym narzędziem do finansowania firmy jest Ramowa Umowa Finansowania. Produkt ten ma wiele cech wspólnych z wielocelową linią kredytową, jaką oferują podmiotom gospodarczym banki. W ramach tej umowy przyznajemy Klientowi limit finansowania, dzięki któremu może realizować różne cele związane z działalnością gospodarczą np. dokonywać zakupów, czy spłacać zobowiązania. Kosztem Klienta jest prowizja naliczana za wykorzystane środki finansowe. Nie pobieramy żadnych opłat za niewykorzystany limit.

Sprawdź w czym Ramowa Umowa Finansowania jest lepsza od limitu wielocelowego w banku >>

Trzy sposoby na finansowanie firmy w jednym

Po podpisaniu umowy finansowania INDOS przydziela klientowi limit finansowania do 3 mln zł. Jest to kwota w ramach, której może on korzystać jednocześnie lub osobno, w dowolnym czasie z takich produktów jak:

Płynność finansowa dzięki faktoringowi

Jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności i pilnie potrzebujesz dodatkowych środków możesz skorzystać z faktoringu cichego. Do wyboru masz również faktoring odwrotny, dzięki któremu zapłacimy Twoim dostawcom w ciągu 24 godzin oraz udzielimy Ci prolongaty w spłacie zobowiązań. Ramowa Umowa Finansowania daje możliwość jednoczesnego pozyskania środków ze swoich wierzytelności i uzyskania odroczenia płatności do dostawców. Dzięki temu przedsiębiorca może w sposób stabilny planować wydatki, bezproblemowo realizować już zawarte umowy oraz pozyskiwać nowe zlecenia bez obaw o ich przyszłe sfinansowanie.

Extra korzyść

Niezależnie od limitu finansowego przyznanego w ramach Ramowej Umowy Finansowania, Klient może dodatkowo skorzystać z faktoringu jawnego, uzyskując w ten sposób dodatkowe środki finansowe ponad przyznany limit.

Korzystasz kiedy potrzebujesz

Z przyznanych środków pieniężnych korzystasz dokładnie wtedy, kiedy występuje potrzeba oraz w wysokości, na jaką w danej chwili masz zapotrzebowanie. Nie ma ustalonych limitów na poszczególne rodzaje usług.

Przykład: Jeśli limit finansowania wynosi 200 000 zł to może go wykorzystać:

Bezpieczne finansowanie firmy

Ramowa Umowa Finansowania zapewnia Klientowi elastyczne finansowanie firmy oraz maksymalnie uproszczony i szybki proces decyzyjny dotyczący uruchomienia kolejnej puli środków. Możliwość skorzystania w każdym momencie z dowolnego produktu daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji finansowej.
Niestety w obecnych, trudnych czasach zawsze mogą się pojawić jakieś nieprzewidziane wydatki lub nieterminowe płatności od kontrahentów. Umowę finansowania można więc potraktować jak pewien rodzaj ubezpieczenia na kryzysowe sytuacje i zwiększone wydatki. W tym kontekście szczególnie ważna jest minimalizacja kosztów z korzystanie z tej formy finansowania.  Nie pobieramy żadnych opłat za niewykorzystany limit, a prowizja naliczana jest tylko za wykorzystane środki finansowe.

Zabezpieczenie ustanowione raz

Zazwyczaj do każdego źródła finansowania: pożyczki, faktoringu odwrotnego czy kredytu instytucje finansowe wymagają ustanowienia osobnego zabezpieczenia. W przypadku Ramowej Umowy Finansowania zabezpieczenie ustalane jest tylko raz co oszczędza klientowi czas i pieniądze. Zabezpieczenie może być ustanowione zarówno na majątku firmowym, osobistym, jak i osoby trzeciej. Może mieć postać zastawu na środkach trwałych lub wpisu na hipotekę na nieruchomości.

Przeczytaj również

Czas czytania: 2 minuty
12 kwietnia, 2023
specjalista ds. marketingu, email: [email protected]
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
Otrzymuj powiadomienia o najświeższych artykułach

Zobacz naszą ofertę

FAKTORING JAWNY
Koniec z czekaniem na przelewy od kontrahentów.
Do 90% wartości faktury wypłacimy Ci w 24 h
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
Faktoring cichy
Finansowanie faktur bez cesji 
i informowania kontrahenta. Do 75% wartości faktury wypłacimy Ci w 24 h
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
Faktoring odwrotny
Spłacimy Twoje zobowiązania w 24 h i otrzymasz prolongatę terminu płatności do 90 dni

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
PożyczkI
Finansowanie dla firm na dowolny cel do 4 mln zł. Rozpatrzenie wniosku nawet w ciągu 1 dnia
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Złóż wniosek
INDOS SA ul. Kościuszki 63, 41-503 Chorzów
NIP: 627-23-51-283 | REGON: 276591100
Wpis do KRS: 0000343763 Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach | Kapitał zakładowy: 7.126.560,00 zł wpłacony w całości
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram